Bitki Çaylarının Faydaları Nelerdir

Bitki Çaylarının Faydaları

Her birinin birbirinden değişik faydaları bulunmakta. Öksürük amacıyla ıhlamuru tercih ederken, hazımsızlık amacıyla nane çayı ve sindirim sistemi amacıyla rezene çayı tavsiye edilmektedir. Bir fazlası insanı rahatlattığı gibi sakinlik ve huzur vermesi amacıyla ilk olarak papatya çayı içilmelidir.

Bitki Çaylarının Faydaları Nelerdir GENEL SAĞLIK
Ihlamurun Faydaları

Öksürük ve soğuk algınlıklık gibi hastalıkların tesirlerini vücudumuzdan kaldırdığı gibi, kan dolaşım bozukluklarını düzeltir ve uykusuzluk problemini ortadan kaldırır. Ancak çok çok içildiğinde uyku sorunlarıda yaratabilir. Bunlar yetmez gibi bedenimizdeki kan eksiklerini düzeltir artık kansızlığı önler.

Kuşburnunun Faydaları

1 bardak hakiki kuşburnunda 1 portakalın aşağı yukarı 20 katı kadar C vitamini vardır. Bunun yanısıra bünyesinde barındırdığı bir çok vitamin yardımıyla göz bozukluklarınıda engeller.

Adaçayının Faydaları

Bilindik bilhassarinden biri mide bulantılarını kesmesidir. Bunun yanısıra bir çok özelliğe sahiptir adaçayı. Mide ve bağırsaklardaki gaz problemini giderir ve sindirimi kolaylaştırır. Boğaz ve diş eti problemini önler.

Yeşil Çayın Faydaları

Bağışıklık sistemini düzeltmesi onu günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası yapar. Bunun yanısıra çok iyi bir antioksidandır. Mikroplarla savaşmakta üstüne yoktur. Yani bir hastalık savardır.

Nane Çayının Faydaları

Sindirim sitemini düzenler. Sodadan daha çok şişkinlik hissini ve hazımsızlığı azaltır. Yemek size ağırlık getirirse hemen bir nane çayi içiniz rıhatlarsınız. Oldukça da lezzetlidir. Taşıması kolay her an her yerde içebilirsiniz.

Papatya Çayının Faydaları

Çok iyi bir iştah açıcı içecektir. Bunun yanı sıra sinir sisteminide düzeltiği gibi insanın huzurlu olmasını sağlar. Çok iyi bir ağrı kesici özelliği de vardır.

Rezene Çayının Faydaları

Sindirim sistemini düzenler. Mide ve bağırsaktaki hastalıkların giderilmesini sağlar ve bunların yanı sıra ufak çocuklar içerisinde gazlarını alabilmek amacıyla kullanılır. Bahar ve yaz aylarında bilhassa ege bölgesinde son derece çokdır.google news gunlukburcum
Gunlukburcum Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir