Burcuna Göre Arkadaşlarını Seç

Burçların özeliğine göre arkadaş seçimini doğru şekilde yapabilirsin böylece kötü insanlardan uazaklaşmış olursunuz,

Burcunuz dostluk ilişkileriniz yönünden size ipuçları veriyor. Hangi burç daha dost canlısı han burç dostlığa ehemmiyet vermiyor öğrenmek amacıyla yazımıza göz atmalısınız. Burçların hayatınızdaki etkisi dostluklarınıza da yansıyor. Burcunuzun özellikleri en çok karşılıklı ilişkilerde meydana çıkıyor. Bunun en mühim örneklerinden biri de dostluk ilişkileri. Karakter ve kişilik özelliklerinde belirleyici olan burçlar, dost seçiminizden, dostlarınızla paylaştıklarınıza ve onlardan beklentilerinize kadar her hususta sizi etkiliyor. Hangi burcun nasıl dostluk ilişkileri kurduğunu öğrenmek amacıyla alttaki galeriden kendinizin ve dostınızın burcunu okuyabilirsiniz.

 

Koçlar

her vakit yeni şahıslarla tanışmak isterler, buna ihtiyaçları vardır. Bu burçta doğan bireylerin kendilerini yaşamlarının can damarı olan insanlardan uzak tutmaya çalışmaları intiharları demek olur. Zihinsel ve duygusal canlılıklarını ilişkilerle sağlar, başarılı olabilmek amacıyla geniş bir çevreyle temasta olma ihtiyacı duyarlar. Başkaları arasına karışmak onların zayıf yanları olan etkileme ve önemsenme ihtiyaçlarıni giderir. Gerçek dostluk onlar amacıyla çok önemlidir. Çok sayıda yakın arkadaşları olmamasının bir sebebi de budur.

Yakın ilişkileri her vakit öfkelerinin ve sözlü saldırılarının oluşturduğu gerginliğe dayanamayabilir. Çeneleri çok çalışır. Görkemli bir başlangıçtan sonra şahıslar onlardan soğurlar. Koçlar genelde kin tutmaz, öç almaya çalışmazlar. İçlerinde kötülük yoktur. Yakın arkadaşlarına samimi bağlı, yanılgılara karşı hoşgörülüdürler. Bir dostu sıkıntıdaysa basmakalıp üzüntü sözcükleri ile vakit yitirmez, derhal harekete geçip, yardım amacıyla kolay çözümler aralar. Bu samimi insanlar hiçbir şart aramadan keselerindeki son meteliğini de sunar ya da hali düzeltmek amacıyla çözüm yolları arayıp koşturur.

Boğalar

Hiç kimse sevgili Boğadan daha bağlı ve itimat edilir bir arkadaş olamaz! Boğaların büyük bir tesir uyandırmadıkları gerçektir. Sundukları sağlam, sevimli, sıcak arkadaşluk en büyük gereksinmeyi karşılar. Bir arkadaşta bundan öte ne aranabilir ki ?  Arkadaşlığa aslında değer sunar, arkadaşluklarını gelişigüzel sunmazlar. Boğaların para ve sosyal durumun geçerli bulunduğu yüksek sosyeteden arkadaşlukları bulunmaktadır. Kendileri zengin olmayabilirler, ama zengin ve sözü geçer şahıslarce kabul edilir, onlar arasında zorluk çekmeden yerlerini alabilirler.

Boğa burcunda doğan bireylerin yaradılışının başka şahıslari saran bir tarafı de, yaşamın artistik yanlarından beğeni alma yetenekleridir. Tüm gün ofiste sıkı çalışmış olmalarına rağmen akşamları ya da hafta sonları özel arkadaşlarıyla paylaşacakları yaratıcı uğraşlar bulurlar. Boğa’lar genelde yemeyi severler. Arkadaşları Boğa’ların evine gitmekten beğeni duyarlar, zira şunlar çok iyi ev sahipleridirler. Arkadaşlık kurmaya gelince, biraz kuşkulu ve kararsızdırlar. Kendilerini hoş sohbet bir şahıs olarak görmediklerinden buzları eritebileceklerine itimatemezler. İlişki kurmaktan kaçınır, vakalarla davranışlarını yönlendirmeyi beklerler. Boğalar bir şahsa emniyetlerini yitirdikleri vakit, o bireyi defterden silerler. Boğa’ların en yakın arkadaşları güzel şeylere olan sevgilerini paylaştıkları şahıslardir .

İkizler

çok sayıda arkadaşları, ancak son derece az, derin arkadaşlukları bulunduğundan hoşlanırlar. Onlar amacıyla arkadaşluk eğlence, neşe ve zihinsel bir uyarım amacıyladir, yükümlülük amacıyla değil! Onlar geride bıraktığımız hafta söylediklerinden mesul olmak istemezler.  Bu hiç de mantıksız olduklarından değildir. Herhangi bir saçmalık üzeride mantık yürütebilirler, yargılama yetenekleri güçlüdür. Şaka yapıyor olmalısınız! Onlar oldukları gibi (sevimli, keyifli, iyimser, iyi niyetli, zeki ve iyi huylu bir enerji demeti) kabul ettikleri amacıyla kendilerini itimatilmez şahıs olarak görmezler.

İkizlerin kafasında başka bireylerin adres defterindekinden daha çok sayıda arkadaşunın telefon numarası bulunmaktadır. Arkadaşları genelde geniş bir alana yayılmışlardır. Bu çabuk canlı şahıslar iki şahsa yetecek kadar arkadaşa sahiptirler. Belki de burçlarının ikizler ismini alması bundandır. ikizler çoğu zaman arkadaşların arkadaşinida seçmek isterler buda onların iyiliği olduğunu düşündükleri içindir Ancak bu bireylerin sadece gevezelik amacıyla, en ideal olmayan saatte uyandırılmaya karşı koymamaları gerekir.

Yengeçler

Az sayıda ama samimi arkadaşları bulunduğundan hoşlanırlar. Arkadaşlarını entelektüel ayırım yaparak değil duyguları ile seçerler. Eğer bir Yengeç’e kanınız kaynamışsa büyük bir ihtimalle aynı şeylere ilgi duyuyor, aynı görüşleri paylaşıyorsunuz demektir. Yakın arkadaşlarıyla öyle ince bir bağları bulunmaktadır ki, saatlerce konuşmaları gerekmeyebilir. Yengeç’ler huysuzdurlar. İyi tanımayanlar amacıyla kırıcı olabilirler. Bir günleri başkaine çok nadir uyar. Huyları bulundukları yere, beraber bulunduğu şahıslara ve dahası havaya göre bile değişir. Buna rağmen Yengeçler göründüklerinden çok daha derin insanlardır.

Yengeçlerle yakın arkadaşluk biraz bunaltıcı olabilir. Çok sevimli ve yardım sever olmalarına karşılık Yengeçler aşırı koruyucu, arkadaşlarının iyiliği amacıyla aşırı endişeli olma eğilimindedirler. Bu kaygının yöneltildiği şahıs, esir bulunduğunu ve şahsi varlığının baskı altına alındığını sanır. Yengeçler vermeye en çok çalıştıkları sırada daha çoksını istiyor olabilirler. Çok duygusal insanlar, sevgiye çok ihtiyaç duyarlar. Yengeçler kendini beğenmiş ve egoist olmamalarına rağmen, son derece gururludur. Bu da onların beğenilmeleri ve sıksık olarak değerlerinin karşılık görmesi manasına gelir. Bu zor olmaz; zira onlar sevilmeye değer şahıslardir.

Burcuna Göre Arkadaşlarını Seç ASTROLOJİ GENEL

Aslanlar

Arkadaşınızın problemi çok eli açık ve ulu gönüllü olmasıdır. Arkadaşlarına, arkadaşluğun iki yönlü bir vaka bulunduğu hissinin verilen beğenii tattırmazlar. Bu, paranın satın alabileceği şeylerle alakalı değildir. Biz burada, ilerlemiş Aslan yaradılışından söz ediyoruz. Olgunlaşmamış tipler çok zorba ve arkadaşlarını ellerinde tutabilmek amacıyla baskıcı olurlar. Ancak eli açık ve ulu gönüllü bir Aslan da bu tutumu ile iyi bir arkadaşluğu öldürebileceğini ya da en azından sakatlayabileceğini görmelidir. Yararlı öğütler vermek de gerekir.

Aslanlar, onlara sorulup sorulmadığına aldırmaksızın kanaatlerini açıklamaktan kendilerini alamazlar. Yanlış anlaşılmasın! Aslanlar bağlı ve itimat edilir arkadaşlardır. Çoğunlukla eli açık ve sevimli arkadaşları kendilerine çekmeyi başarırlar. Bu, aslında talihli yanlarıdır, zira bu tür şahıslar ideal ve iyi temaslar kurabilecekleri nadir insanlardır. Gururlu ve genelde yönetici tipler, arkadaşlarından büyük saygı beğenilme ve bağlılık beklerler. Öğüt vermeye ya da birinin problemini çözümlemeye bayılırlar. Sıkıntılı hallerde, açığa vurmasalar bile, arkadaşlarını çok aralar. Aslan burcundan birinin arkadaşu iseniz, büyük bir ihtimalle siz de gösterişten biraz hoşlanıyorsunuz. Aslanlar kanaat ve umutlarında son derece tek yönlüdürler. Bu amaçla çok şeyle ilgilenen çabuk canlı türleri tesirleyici, ancak belirsiz ve kararsız bulurlar. Ne olursa olsun, arkadaşlarını yarı yolda bırakmazlar.

Başaklar

Yaklaşılması basit olmayan insanlardır. Çok arkadaşları bulunduğunu söyleyebilirler; ancak bir başka biri şunları tanıdık olarak nitelendirebilir. Başak burcunda doğanlar amacıyla gerçek arkadaşluğun derinliğini ve duygusal temaslarini kavramak basit olmaz. Kişisel bağlantıları genelde esneklikten yoksundur. Bu demek değildir ki, bu basit insanların telefon edecekleri, gidip gelecekleri ve her vakit yardım isteyecekleri arkadaşları yoktur.

Çok seçicidirler ve yakın olmak isteyen arkadaşlarına cesaret vermezler, zira özel problemini mübarek sayar, karışılmasından hoşlanmazlar. Yalnızca çok yakınlık duydukları, itimat edilir şahıslara açılırlar. Gizli sırlarını paylaşabilecekleri bu tip insanları kendileri aramazlar. Büyük bir ihtimalle bu zeki insanların meraklarından birini paylaşan bir takımda bir Başak arkadaş bulabilirsiniz. İlk görüşte biraz çekingen ve kuruntudurlar. Ortak yanlarınız varsa Başaklara basitçe ısınırsınız. Açık sözlülükleri biraz acımasız olabilse de, insanı rahatlatan bir dürüstlükleri bulunmaktadır. Bu en dikkat çekici özellikleridir, insan onlarla beraber olunca konumunu tam olarak bilir. Vicdanlıdırlar. Kimi insanlar yakın arkadaşlarıyla görüş ayrılıklarına ehemmiyet vermeyebilirler. Ancak Başaklar bunu yapamazlar.

Teraziler

Burcunda doğan bireylerin ait olmaya ihtiyaçları bulunmaktadır. Arkadaşlık onlar amacıyla soluk alabilmek kadar lüzumludir. Çoğunlukla derin ve ürpertici arkadaşluklar kurmazlar. Arkadaşlık onlar amacıylai çok az yalnız kalmalarını gerçekleştiren keyifli bir yoldur. Çünkü şehvet düşkünü değil idealistdirler. Sevgiliyi her şeyden evvelce bir arkadaş olarak görürler. Onlar, nadir olarak kendilerini bir temasa tam olarak sunarler. . İşte bu ağırdan alma, başka olumlu özellikleriyle beraber onları enteresan ve aranan şahıslar yaparlar. teraziler kadar itici ve çekici kimse olamaz uzakdurmak iyi gelir size.

Teraziler hoş, sevimli, ince, ve büyük birer diplomattırlar. Karşılaştıkları her bireyin kendilerini sevmesini arkadaş olarak kabul etmesini isterler. Kabadayı, saldırgan ve yabansı türleri sevmez, beraber bulunmaya zorlanırlarsa hasta olabilirler. Bu özellikler Terazi temaslarinde aradıkları asli özellikleridir. Çalıştıkları, yaşam sürdürdükleri yerlerde artistik ince ve sevimli imkan yaklaşırlar. En iyi arkadaşları, yaratıcı ve güzel sanatlarda ustalaşmış, şunlara değer veren, ya da merakı olan şahıslardir. Terazi’lerin kendileri de bu konularda yeteneklidirler. Eğlenceyi, iyi giyinmeyi, arkadaşlarının evine gitmeyi severler. Ev sahibi olarak da, misafir olarak da ince, kibar ve sevinçlidirler.

Akrepler

Burcundaki şahıslar amacıyla bütün arkadaşların en zorlarıdır diyebiliriz. Çoğunlukla yalnızdırlar; hislerini paylaşmaz, her şeyi bildikleri gibi gerçekleştirmek isterler. Arkadaşlarının, problemleri ile yakından ilgilenmelerini ister yoksa temaslarini keserler. Akreplerin etrafında verecek bir şeyleri olmadıkça olmaz. Akrepler gereksinme duymadıklarından arkadaş edinmeleri basit olmaz. Ne denli katı görünürlerse görünsünler bu Akreplerin asli özelliğidir. Neyse ki bu saf tip ana çizgileri aynı kalabilmekla beraber doğum haritasındaki başka etkenler doğrulusunda değiştirilebilir. Akreplerin arkadaşunda aradığı şey nedir? Kendi kanaatlerinin yankısı mı? Bir deneme tahtası mı? Yoksa esir bir dinleyici mi? Sorun, arkadaşlarının ona gereksinme duymasıdır.

Doğum haritasındaki olumlu ve ideal tesirlerin neticesi olarak imtiyazlar bulunmaktadır. Daha ilerlemiş Akrepler (duygusal olarak kışkırtılmadıkça) itimat edilir ve candan arkadaştırlar. Arkadaşları amacıyla cesaretle çalışır, dövüşürler. Ancak Akrep burcundan bir şahıs birisi ile arkadaşluk kurmak isterse, bu genelde onu saklı bir hedefi bulunduğu manasına gelir. Akrepler sevdikleri bir şahsa ya da amaçlarına tutku ve bağlılıkla hizmet edebildikleri gibi nefret tiksinmeleriyle aynı oranda can yakıcı olabilirler. Gerçek arkadaşluğun itimat ve paylaşma üstüne kurulduğuna inanırlar. Ancak çok nadir bulunduğunun bilincindedirler. Eğer arkadaşluğun itimat ve paylaşma üstüne kurulduğu kabul ediliyorsa, Akrep arkadaşluğu şunlardan payını almamıştır diyebiliriz.

Yaylar

Burcundaki şahıslar çok iyi arkadaşlardır. Bir vakit amacıyla onlara takılmaktan beğeni duyacaksınız. Çevrenizde bu sevinçli insanlar varken sıkıcı anlar çok nadirdir. Durgun şahıslari şaşkın ve soluksiz bırakacak bir yaşama sevinciyle deneyimden tecrübeye koşarlar. Sırasında çok ciddi de olabilirler. Neşeleri, basit davranışları ile soytarılık eğilimleri yaradılışlarının sadece yarısını oluşturur.

Bu şahıslar, arkadaşlarının problemleri ile yakından alakalıdirler. Onların yaşamlarını daha basit ve bağımsız kılmaya yönelik her projeyi desteklerler. Yayların arkadaşları da genelde kendileri gibidirler. Birbirlerini hiçbir vakit bağlamazlar. Yaylar vakitlarını varoluşun ciddi ve hafif yönlerini çelişkiye düşürmeden ayırmaya başarırlar. Enerji ve heyecanları sınırsız bir coşkunluktadır. Bu insanlar eli açık ve samimi arkadaşlardır. Yakınları onların açık sözlü dürüstlükleri ile alakalı ülkülerini beğenirler. Özgürlük ve bağımsızlıklarına çok değer sunarler. Yargıç bile olsalar vicdanlarını yoklamadan başkalarının özgürlüğünü kısıtlamazlar.

Oğlaklar

Burcunda doğanların çok sayıda yakın arkadaşları olamaz. Temel alanları, işleridir. O günün işleri bitince, özel problemler ile alakalı bir söyleşinin başlatılması lüzumluliğini düşünen biri ile dinlenmekten hoşlanır. Arkadaşları, çoklıkla çok içli-dışlı olmayı beklemeyen, geçici tiplerdir. Oğlaklar sıkı arkadaşluklar kurabilirler. Bu nadir görülen hallerde samimi ve bağlıdırlar. Bu tipler amacıyla bu dünyada dertleşebilecekleri (gerekirse) birinin bulunduğunu bilmeleri yeterlidir. Bu onlara sevinç ve esenlikleri amacıyla lüzumlu itimat duygusunu sunar. Önemli olan bu seçiminin, programı değildir; zira derin, itimat edilir arkadaşluk bir Oğlağın yedekte (ya da aklında) tuttuğu bir şeydir ve büyük bir ihtimalle ona hiçbir vakit ihtiyacı olmayacaktır. Bu insanlar basitçe eğlenebilirler. Bu şahıslar, sosyal umutları olan Romantik tipler olmadıkları gibi eğlence düşkünü de sayılmazlar.

Gerçekte istedikleri, olgunlaşma iş ve kariyerlerinde bulunduğunca ilerleyip, başarabilirlerse kendilerine isim gerçekleştirmek olan temel uğraşıları arasında geçici bir moladır.  Dış görünüşleri sağlam, dengeli ve becerikli olmasına rağmen, asli olarak çekingenlik, kararsızlık ve belirsiz korkular saklarlar. İlk görüşte bu şahıslar çoğu şahsa soğuk görünebilir. Bu görünüş, huzursuzluklarını örtmek amacıyla takındıkları bir maskedir. Duygularını kimsenin erişemeyeceği bir yere emniyetle gizlemişlerdir. Kısacası, Oğlakların bir çok şahıs amacıyla doyurucu bir arkadaş olma mümkünlülüğü çok azdır.

Kovalar

Arkadaşlığı en yüksek düzeydedir. Duygusal bir doyum sağlayarak, kendilerine yakın olanlar amacıyla bir coşku kaynağı olurlar. Bu şaşılacak bir deyimle Kovalar en iyi arkadaşlardır. Kıskanç ve egoist olmazlar. Arkadaşlıkta bir tür imtiyaz arayan insanlar bu şahıslarla acı bir hayal kırıklığına uğrarlar. Kovalar arkadaşluk kavramını şahsi özgürlüğüne ve çok istememe ilkesine bağlarlar, bireyin kendisine değil! Genel olarak sevgili ya da yaşam arkadaşunın yerine arkadaş olarak daha başarılı olurlar. Bunların hiçbiri, sevgi ve sıcaklığa ihtiyacı olmayan üstün tipler oldukları manasına gelmez. Onlar idealistlerdir. Yalnızlıkları genelde toplumla uyuşmayan kanaat ve davranış biçimlerine sahip olmalarındandır. Gene de kısa vakit amacıyla de olsa yaradılışlarında başkalarını çeken, bir güçleri bulunmaktadır denilebilir.

Kovalar insan temaslarine samimi bir ilgi gösterirler.Ancak genelde Kovalar arkadaşlarına karşı çok adaletli ve bonkör davranan, insaflı şahıslardir. Alma-verme konusu ile alakalı duyarlı bir yapıları bulunmaktadır. Yaratıcılıkları ve üstün zekâları ile arkadaşlarını tesirleyerek, en olumlu yönlerini meydana çıkarırlar.

Balıklar

Burcunda doğan şahıslar en iyi arkadaşu aradıkları amacıyla natural olarak sık sık hayal kırıklığına uğrarlar. Onların sorunları, hiçbir bireyin uyamayacağı bir arkadaşluk ülküleri olmasıdır. Çok şey beklerler. Bulunması imkanksız şeyleri elde edemeyince de, o şahsa olan dikkatlerini yitirmeye başlarlar.İstediklerinin mantıksız bulunduğunu anlarlar ve herhalde bağlılıkları daha güçlüdür. Kendilerinde bulamadıklarını bilinçaltına iter ve imkanksızı aramayı sürdürürler. Sevgi ve arkadaşluğu ayrı ayrı değerlendirmek, Balıklar amacıyla basit olmaz. Çoğunlukla ya ikisi aniden ya da hiçbiri derler. Yalnız kalmayı istemezler ama gene de kısa vakitli yalnızlıklara gereksinme duyarlar.

Bu, yaradılışlarının bir özelliği olarak, yeni tanıştıkları şahıslari muazzam bulmalarındandır. Hareketli arkadaşluklardan hoşlanır ve kendilerini çılgınlığa yakın bir heyecana kaptırabilirler. Buna rağmen ertesi gün kabuğuna çekilmiş, kendi kendisine kızan, beraber neşe ve arkadaşluk hislerini paylaştıkları bireyin yüzüne bakamayan biri olabilirler. Bu yıkıcı duygu dalgalanmaları Balıkların tanıdığı öznel bir deneyimdir. Bu amaçla telefon ya da kapı çaldığında yanıt sunar ve arkadaşlarına (sessizce de olsa) natural bir reaksiyon gösterebilirler. Bu acayip ve ince insanların, bir aktörlük yönleri bulunabilir. Balıklar çevrelerindeki şahıslari mutlu etmekte büyük hüner gösterirler. Bir arkadaşluğu, hayallerindeki Romantik aşka dönüştürmeye çalıştıkları vakit hariç! O vakit abartıya kaçabilir, insanı minnet altında bırakan aşırı bir sevgi gösterebilirler. Bu insanlar eğlendirme tarafınden tektirler. Evlerinde arkadaşlarını çok iyi ağırlarlar. Başkalarını mutlu etmek onları da mutlu kılar.google news gunlukburcum
Gunlukburcum Google News