Çarpıcı Saçlara Sahip Olmanın Yolları

1)Saçları Kuruluktan Kurtarma

Dış etkenlerden ötürü kuruyan saçlarımız yıkamamıza karşın düzelmez. Saten bunun çözümü çok yıkamak değildir. Kuru saçların kötülüklerinden biride kepek yapmalarıdır. Eğer şampuan alıcaksanız ilgi etmeniz lüzum değer pH değeridir. 4,5 ve 6,5 pH değerleri arasında şampuanlar tercihleriniz arasında olmalıdır. Diğer şampuanlar saçlarda kurutma yapar. Bunu hususta merak yaratan konularda var. Örneğin fön makinesi ve saç makası. Bu tür aparatlar da saçlarda kurumaya yol açarlar. Kuru saçları nemlendirmek amacıyla tabi ki nemlendiricilere lüzumsinim vardır. Eğer nemlendirici ve nemlendiricili şampuan alıcaksanız aklınızda bulunması geren şey alkol bulundurmamasıdır. İçerisinde alkol olan nemlendiriciler saçları nemlendirmekten çok dahada kuruturlar ve hiç bir işe yaramaz.

Çarpıcı Saçlara Sahip Olmanın Yolları GENEL GÜZELLİK

2)Saç Kaybını Engelleme

Saç kayıbına yol açan etmenlerden en muhimi strestir. Bilinmeyen namacıylaleri de son derece çokdır. Örneğin hava kirliliği ya da duman altı ortamlarda saç dökülmesine yol açar. Uykunuzu tam alamazsanız saçlarınız gene dökülür. Bunların yanı sıra beslenmede düzensizlik, sigara ve alkol içmek ve vitamin eksiklikleride saç dökülmesine namacıyla olur. Peki bu kayıplar nasıl önlenir? Saçlarınızı ılık ya da soğuk suyla yıkamak saç diplerini güçlendirir ve dökülmeleri engeller. Ancak her gün saç yıkamak yarardan çok zararı dokunur. Dökülmelere karşı yapılmaması lüzumen ancak çok çok oluşturulan bir şey var, saçları hatalı toplamak. Çok gergin toplamak ya da tokayla tutturmak saç köklerini zorlıyacağı amacıyla saç dökülmelerine yol açabilir. Şampuan tercihlerindede saç güçlendirici maddelerden olan, çinko, kükürt ve demir sahibi olan tercihlerin yapılması doğrudur.

3)Dolgun Saçlar

Bu iki şık sağlandıktan sonra dolgun ve etkileyici saçlara sahip olmanın yolu gözükmeye başlar. Öncelik ile saçlarınıza hacim kazandırmalısınız. Peki nasıl saçlarıma hacim kazandırırım?
-Hacim verici şampuanlar kullanmak etkilidir ancak tek başına bir işe pek yaramazlar. Bu tür şampuanları kullandıktan sonra yapılması lüzumli olanlar de vardır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra düz taramak saçlara hacim kazandırır.
-Basit bir hacim kazandırma tekniki daha vardır; Uzmanlar, saçlarınızı dilediğiniz yönün tam tersine tarayın derler. Bu teknik saçları hacimlendirmekte son derece etkilidir.

Bu 3 tavsiye etkileyici saçlara sahip olmanın ana kurallarıdır.


google news gunlukburcum
Gunlukburcum Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir