Dişin Neden Beyaz Olmasın İşte Pratik Yolları

Dış görünüşünüzü çok büyük şekilde etkileyen mühim faktörlerden biriside dişlerinizdir. Sigara kullananların ya da dişlerini fırçalamayanların problemi olan diş sarılığı sizi kötü yönde etkileyebilir. Çok kısa bir vakit amacıylade dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Dişin Neden Beyaz Olmasın İşte Pratik Yolları GENEL SAĞLIK

Yapmanız gereken şeyler şunlardır

Karbonat ve çilek: İkisinin karışımından elde edeceğiniz madde ile bir kaç kere dişlerinizi fırçalamanız neticesi dişlerinizdeki farkı çok kısa bir vakit amacıylade fark edeceksinizdir. Çilek de plak oluşumunu engel olan malik asit bulundurur. ( DİKKAT: Çok sık kullanıldığında diş minesine zarar verebileceği amacıyla ayda en çok bir kez tüketmelisiniz )
Karbonat: Dişlerinizi beyazlatmanın yanısıra diş taşları ve ağızdaki plak tabakasını da temizler. Gün aşırı kullanabilirsiniz. ( Çok sık programınız dişlerinize zarar verebilir. )
Sofra tuzu: Tuzlu su ile hazırladığınız karışım ağzınızdaki bakterileri öldürülmesine yardımcı olur. Diş etinizdeki iltihaplarını azaltır.
Gliserin: Dişlerinizi beyazlatmak amacıyla, 1 tatlı kaşığı karbonatı, bir tutam tuzla karıştırarak amacıylae birkaç damla sirke ekleyin. Diş fırçanızın üstüne vakitrek, dişlerinizi fırçalayın.
Tuzlu suya zeytin koyarak bir müddet bekletin ve daha sonra bu suyla gargara yapın. Diş etleriniz güçlenecek ve diş eti kanamanız varsa ortadan kaldıracaktır.
Diğer bir teknik ise gene karbonatlı bir karışımdır; Bu karışım amacıyla lüzumlu olan malzemeler, karbonat, zeytinyağı. Bu ikisini karıştırıp dişlerini fırçaladığınızda gene çok süratli bir netice elde edebilirsiniz.
Beyazlatıcı diş macunları hem diş sağlığınızı korur hem nefesinizi açar hemde beyaz dişlere sahip olmanızı sağlar ancak ilk teknikdeki kadar süratli netice elde edemeyebilirsiniz.
Unutmayın ki şunlar kalıcı bir çözüm değildir. Kalıcı olmasını istiyorsanız derli toplu olarak diş fırçalamanız gerekmektedir.


google news gunlukburcum
Gunlukburcum Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir