Doğum Tarihinize Göre Renginiz

Doğum Tarihinize Göre Renginiz ? Hiçbirşey raslantı değil, herşeyin bir manası var. İnsan psikolojisi üstünde renklerin çok çok etkisinin bulunduğu ise bilimsel olarak ta ispatlanmış bir gerçek. Etrafımızda gördüğümüz ve üstünde seçimler yaptığımız onlarca renk, farkında olmasak ta bizi olumlu ya da olumsuz etkiliyor. Doğduğunuz gün ile renkler arasında da bir bağlantı bulunduğunu biliyor muydunuz? Eğer bilmiyor ve merak ediyorsanız doğduğunuz tarihe denk gelen rengi seçin ve özelliklerini öğrenin.

Doğumgününüze Göre Hangi Renksiniz?

 

2 Ocak Ayı  – 21 Ocak : Turuncu
22 Ocak Ayı  – 10 Şubat: Sarı
11 Şubat – 1 Mart: Pembe
2 Mart – 22 Mart: Mavi
23 Mart – 11 Nisan: Kahverengi
12 Nisan – 1 Mayıs: Bej
2 Mayıs – 22 Mayıs: Mor
23 Mayıs – 11 Haziran: Lacivert
12 Haziran – 1 Temmuz: Gümüş
2 Temmuz – 22 Temmuz: Beyaz
23 Temmuz – 11 Ağustos: Altın
12 Ağustos – 29 Ağustos: Krem
30 Ağustos – 18 Eylül: Gri
19 Eylül – 11 Ekim: Kestane
12 Ekim – 1 Kasım: Kırmızı
2 Kasım – 22 Kasım: Turkuaz
23 Kasım – 13 Aralık: Nefti
14 Aralık – 1 Ocak: Yeşil

Altın

Doğruyu yanlışı basit ayırt edebilir. Dışadönük kişiliğiyle, sevinçli ve adil olarak tanınır. İnsanları etkilemek amacıyla ekstra bir çabaya girmesine lüzum yoktur. Huzursuz bulunduğu ortamda uzun vakit kalamaz ve derhal orayı terkeder. İlişkilerinde son derece hassastır ve aradığı aşkı bulmakta güçlük çeker.

 

Bej

Sakindir ama derhal strese girebilir. İlişkilerinde kıskançtır ufak şeylerden mızmızlanır. Sezgileri kuvvetlidür ve çalışkandır. Bencilliği hiç sevmez. Hem de merhametlidir. Arkadaşları amacıyla her türlü fedakarlığı yapar.

Beyaz

Tutkulu bir yapıya sahiptir. Hırslıdır. Birşeyi isterse onun olmalıdır. Kıskançtır ve kıskançlığı onu fazlası vakit asi ruhlu birine çevirir. Dürüsttür, olan biten iyi şeyleri takdir etmeyi sever. Bazı mevzularda kendini başkalarından üstün ve değişik görür. Aşk mevzusu ile ilgili titiztır. Aşık bulunduğu bireyi derhal sahiplenir ve çok kıskanır.

Gri

Hayat dolu, çekici ve arkadaş canlısıdır. Hayalperesttir. Hayal kurmaya bayılır, bulduğu her fırsatta hayal kurar. Hislerinı açık açık meydana koyar. Bazı hallerde egoistlik yapabilen bir yapıya sahiptir. Konuşma kabiliyeti gelişmiştir ve mevzuşurken resmen ağzına baktırı. Etrafındakiler eğlendirmeyi çok sever, onlarla beraber kendisi de mutlu olur. Aşkın keyifli olanından yanadır. Melankolik aşklardan hoşlanmaz.

Gümüş

Hayal kurmayı sever, hayal kurmadan yaşayamaz. Kendine has fikirlere sahiptir. Yeni deneyimlere açıktır. Hısrlı ve kendisine güvenen yapısıyla üstesinden gelemeyeceği şey yoktur. Çok acele öğrenir. Çapkındır. Bu amaçla aşk yaşantısı son derece karışıktır.

Doğum Tarihinize Göre Renginiz ASTROLOJİ GENEL
Kahverengi

Hareketlidir, spor gerçeklştirmeyi sever kahveler. İnsan ilişkilerinde soğuktur. Kolay yakınlık kuramaz, herkes ona yaklaşamaz. Ama her ne işse aşk mevzusu ile ilgili öyle değildir. Çok acele aşık olabilir ve bununla beraber çok acele ta soğuyabilir. Karşısındakinin bir sözü ya da hareketi soğumasına yetecektir. Kendine ideal olan aşkı bulana kadar da bu bu tür vakitr gider.

Kırmızı

Kırmızı aşkın rengidir ve bundan dolayı aştan katiyen vazgeçemez. Her vakit yaşam doludur, iyi bir sevgilidir. Oldukça dinamik ve neşelidir. Tabi onun da melonkolik ve hüzünlü bulunduğu anlar da son derece fazladır. İlişkilerinde çekingen değildir, insanlarla olan ilişkileri hep sıcak ve içten olur.

Krem

Spor delisidr. Yarışmalar tam ona göredir. Yarışmayı çok sever, kaybetmemek amacıyla elinden gelen eforu sarfeder. Neşeli tavırlara sahiptir. Dışadönük ve güvenilirdir. Aşk mevzusu ile ilgili ilgilidir, ince eler sık dokur. Hemen aşık olamaz. Doğru aşkı bulmak amacıyla ilişkilerinde uzun vakit beklemeyi trcih eder daha sonra karar verir.

Lacivert

Yaşamayı seven, tutukulu, zevkli, yaşama sımsıkı bağlı bir yapıdadır. Ortamlara girdiğinde son derece ilgi çeker. Yaptığı işe son derece iyi konsantre olur fakat bir işe başlamakta her vakit zorlanır. Kolay kırılmaz ama kırıldığı vakit da basit affedemez. Affetse de unutmaz. Duygusaldır, hislerini içerisinde yaşar. Aşkta çok titiz ve tutkuludur.

Mavi

Mavi önplanda olmayı sevmeyen, daima izleyendir. Kendine güvenini her ortamda göstermez. Gerekti anda ve vakitte yürekli kişiliğini meydana çıkarır. Aşksız yapamaz. Artistik bir ruha sahiptir. Mantığıyla hareket eder, kalbinin sesi ise daima ikinci plandadır.

Mor

Esrarengiz olmayı ve gizemi sever. Anlayışlı yapısı onu son derece çekici kılar. Bencilliği ve egoist olanları sevmez. Çevresinde ve arkadaş ortamlarında en tanınmış kişilerdendir. Psikolojik yapısı değişkenlik gösterdiğinden gününün nasıl geçecği hiç belli olmaz. Aşkı bulmak amacıyla kendini hiç zorlamaz, öyle birşey varsa kesinlikle karşıma çıkacaktır tavrına sahiptir.

Nefti

Zevklidir, görünüşüne çok ehemmiyet verir, materyalist de denebilir. Hayatı ve kariyeri amacıyla çok derli toplu çalışır ekonomiktir. Gereksiz tehlikelere girmez. Liderlik, ruhunda vardır. Arkadaş edinmekte üzerine yoktur.

Pembe

Yardımsever pembe her daim yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışır. Korumacı tutumuyla her bireyin yardımcısıdır. Arada sırada karamsarlığa kapılıp olumsuz düşüncelere sahip olsa da bu durumdan son derece acele kurtulur. Kendine yardım etme kousunda da son derece iyidir. Aşkı masallarda arar.

Sarı

Sarı abartıyı sevmez. Kendisi gibi yalın bir ruha sahiptir. Oldukça cömerttir. İnsanlara çok güvenir. İkinci planda olmaktan hoşlanmaz. Lider ruhludur ve ilişkilerinde de bu geçerlidir. Karar verilebilecek bir mevzu varsa ona danışabilirsiniz. Karar verme mevzusu ile ilgili son derece iyidir. Aşkta Romantizmi sever.

Turkuaz

Değişkendir turkuaz. Hisleri inişli çıkışlıdır. Aniden karar değiştirebilir. Yalnızlığı ve yalnız seyahat etmeyi sever. Karşısındaki can kulağıyla dinler, anlatılanlara inanır. Güvendiği insana sadıktır. Kolay incinebilen bir yapısı olmasından aşk onu üzer. Aşkın imkânsız bulunduğuna inananlardandır.

Turuncu

Turuncu demek mesuliyet demektir. İlişkilerinde ahengi sever, uyumsuz şahıslarla uzun vakit aynı ortamda kalamaz. Hırslıdır, istediği şeye ulaşmak amacıyla elinden gelen herşeyi yapar. Çok çalışkandır, rekabetçidir. Güven mevzusu ile ilgili biraz titiztır. Kimseye kısa vakitde ve basit güvenemez. Doğru insanı bulduğuna inandığında ve güvenini kazandığında edebiyete kadar ona güvenebilir.

Yeşil

Yeşil rahatlık demektir. Her ortama basitçe adapte olabilir. İnsanlarla çok acele tanışıp kaynaşabilir. Zariftir, lükse düşkündür, estetiklik arar. Kendine güveni son derece yüksektir. Sağlığına ilgi eder. Sabırsız ve kararlı bir kişiliğe sahiptir. Başkalarını yönlendirmeye bayılır. Aşka koşmaz aşkın kendisine gelmesini bekler.

Kestane

Cesur ve kuvvetli bir yapıya sahiptir. Sağlam yaratılışlıdır. Özgürlüğüne düşkün, çok girişkendir. Bazı mevzularda acımasız olabilir. Karar verirken uzun vakit düşünmesi gerekir, basit karar veremez. Ayakları yere basan, değişik aşklar tercihidir. Herşeyde netlikten yanadır.google news gunlukburcum
Gunlukburcum Google News