Ejderha Burcu Çin Astrolojisi

Yin – yang: Yin | Renk:Nar Kırmızısı | Bitki:Papatya, Meşe | Baharatı:Kişniş | Uğurlu Sayısı:11 | Hayvan: Yabankazı | Şifalı Ot: Biberiye | Kıymetli Maden:Bronz


Öncü ve önder bir burçtur. Yeni başlangıçlar gerçeklştirmeyi ve her vakit ilk olabilmeyi ister. Çok çalışkandır. Yoğun duygularla yaşar ve kendini yaptığı işlere tamamen verir. Ejderha insanı aşırı uçlarda dolaşmayı seven ve yoğunlaşabilen bir naturaya sahiptir.Yüzeysel de olsa değişik konularda bilgi sahibi olmak Ejderha insanını tatmin eder. Öğrendiklerini ya da kendisine has düşüncelerini açıklamaktan hiç çekinmez.

Çok yönlü ve parametre bir yapısı olan Ejderha insanının hayatında enerjilerin boşuna harcanması da çok sık görülür.Ortalama ile katiyen mutlu olamayan Ejderha insanı hiç bir vakit kendini aşan işlerin altına girmekten de çekinmez. Maddi konular dışındaki riskleri bir serüven gibi algılayarak, hayatın bir oyun olduğunu düşünür.Ejderha insanı ne kadar sorunlu olursa olsun, hareket etmek ister. Hareketsiz kalmak, kendisine saygısını ve güvenini yitirmesine yol açarak, depresif bir ruh durumuna bürünmesine niçin olur.Ejderha aşkta da derin duyguları olan bir insandır Sevdiği insana vakit ayırmayı, özel olarak onunla ilgilenmeyi ve sevdiğini göstermeyi tercih eden bir yapısı vardır.

Ejderha Burcu Çin Astrolojisi ASTROLOJİ GENEL
Sağlıklı ve tatmin edici etkileşim her türlü ilişkilerinde mühim bir gereksinimdir. Sevdiği insanın hayatında her vakit ön planda olmayı ve özel bir ilgi görmeyi ister.Yalnızlıktan çok korkan Ejderha insanı, istenmediğini ya da sevilmediğini hissettiği vakit büyük panikler yaşar. Bu aşk acısını, cinsellikle gidermeye çalışır.Toplum içerisinde denetimli olmaya, kurallara uymaya ilgi eden Ejderha insanı giyimiyle de ilgi çekmek ve kabul edilmek arzusundadır. Tanınmış insanlarla birarada olmak, detaylı küme ve organizasyonlara üye olarak, toplum içerisinde kuvvetli bir konuma sahip olmayı istemek, tipik Ejderha özellikleri arasındadır.
Paraya karşı son derece tutkulu olan Ejderha insanları, nasıl para kazanılacağını çok iyi bilmelerine rağme, harcama konusu ile ilgili son derece zayıftırlar. Yaşamlarında giderlerini minimumda tutmaya çalışarak, para biriktirirler. Ejderha’nin bonkörleşebilmesi için, aslında çok büyük bir aşk yaşıyor olması gereklidir.Ejderha kadını son derece kültürlü ve bilgilidir. Dinamik bir hayatı seven Ejderha kadını hem çalışmayı hem de bir aile sahibi olarak toplumda kabul edilmeyi tercih eder.Herkesle arkadaş olabilmesine rağmen, yakın arkadaşları sınırlıdır. Sırlarını ya da problemlerini açık etmeyi sevmediği için, herkes Ejderha kadınının dört dörtlük bir hayatı olduğunu düşünür.

Ejderha erkeği dışadönük ve sosyal bir insandır. Nazik ve zarif davranışlarıyla, asabiyetini denetim edebilme becerisiyle ve sorunlara getirdiği ilginç çözümleriyle her vakit toplumsal olarak sevilir.Hareketli Ejderhaerkeğinin el becerileri çok kuvvetlidir. Rutinden sıkıldığı için, masabaşı işlerden çok, hareket ve değişim gerektiren mesleklerde daha başarılı olur.

Googleden Arayın


google news gunlukburcum
Gunlukburcum Google News
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.