Ev Yapımı Güzellik Maskeleri

Kolayca Hazırlanılabilen Ev Yapımı Güzellik Maskeleri
Bebek gibi bir yüze sahip olmanın basit yollarından biri olan maskelerin en basit ve tesiri yüksek olan bir cilt tazeleme maskesi tarifleri;

Nemlendiri Maske
Malzemeler;
-Yumurta Sarısı
-Süt

Hazırlanış;

Ev Yapımı Güzellik Maskeleri GENEL GÜZELLİK
Yumurta sarısını ve sütü bir kapta iyice karıştırdıktan sonra, iyice yüzünüze yayın. Üzerini ince bir bezle örtüp 5dakika bekleyin. Yüzünüzü bir bezle silin.
Cilt Maskesi
Cilt Maskesi

Yüzünü soğuk ve ılık suyla (iki kere) yıkayın. Bu maske yardımıyla yüzünüz nemlenecek ve sıkılaşacak. Haftada bir kez yapılması yeterlidir.

Sivilcelere Son Veren Maske
Malzemeler;
-Zeytinyağı
-Karnabahar
Hazırlanış;

7 ya da 8 adet karnabahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile birlikte karıştırın ya da mikserle karıştırmak daha sıhhatli olur. Yüzünüzdeki sivilceli yerlere bunu sürün. Hafta 1 ya da 2 kere yapılınca çok net neticeler verir. Çünkü karnabaharın temizleyici bir yapısı vardır.

Kırışık Karşıtı Maske
Malzemeler;
-Elma
-Kaymak
Hazırlanış;

Bu maskeyi hazırlamak amacıyla soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Kaymağın cildi yumuşattığı herkes doğrulusunda bilinir. Nemlendirmesi bilinmeyen yönlerinden biridir. Kırışıklara karşıda çok etkilidir. Elma ise cildi diri tutmaya yarar.


google news gunlukburcum
Gunlukburcum Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir