Mısır Burçunu Merakmı Ediyorsun

Mısır Burçunu Merakmı Ediyorsun

Mısır Burçunu Merakmı Ediyorsun GENEL GÜNLÜK BURÇLAR
Günlük burçlarını okumadan güne başlamayan, sevdiği insanı burcuna bakarak tarif etmeye çalışanlar, peki mısır burçları ile alakalı bir fikriniz var mı ? Eski mısır tanrıları ve mitolojik karakterleri üstüne kurulan bu burçlar, bireyin karakteristik ve şahsi özelliklerini açıklamak üzere doğum tarihleri üstüne kurulmuş bir astrolojik sistemdir. Tıpkı classic güneş burçlarınız gibi 12 burç olarak ayrılmıştır. Galerimizi gezerek sizde kendizin ve sevdiklerinizin burçlarını okuyabilirsiniz.

 

Thot(29 Ağustos-27 Eylül)

Mısır Burçunu Merakmı Ediyorsun GENEL GÜNLÜK BURÇLAR
Zeka ve edebiyat tanrısı, Osiris’in danışmanı ve Horus’un koruyucusudur. Kelimelerin ve matematiğin tanrısı olarak kabul edilir, ilaveten bütün yazarları koruduğuna inanılır, hiyeroglif ustasıdır ve ilaveten büyücüler üstünde büyük bir tesire sahiptir, gökbilimcileri, savaşçıları ve matematikçileri korur.

Karakter

Meraklı ve girişimci bir yapınız var; kusursuz bir organizasyon becerisi sahipsiniz. Esrarengiz olaylara çok ilgi duyuyorsunuz, bir savaşçı ruhuna sahipsiniz ve bu ruh sizi sınırlarınızı aşmaya itiyor, hayatın size neşe ve sevinç veren asli unsurları sizin amacıyla mühimdir, hem bonkör, hem de dürüstsünüz. Doğal bir otoriteye sahipsiniz, parmağınızı oynatmadan insanları basitçe yanınıza çekebiliyorsunuz, sizi destekliyorlar. Sözünüze sadıksınız, benzersiz niteliklerinizi duygusal hayatınıza ve ailenize de yansıtıyorsunuz, doğuştan bir öğretmen ya da incelemecisınız, sizinle her şey olası olabilir bilinmeyen bir hususta öğretmen ya da farklı bir hususta incelemeci olabilirsiniz. Kusurunuz sabırsızlıktır. Gazeteci, aktör, öğretmen ve avukatlar bu burçtan çıkar.

Horus (28 Eylüll- 27 Ekim)

Mısır Burçunu Merakmı Ediyorsun GENEL GÜNLÜK BURÇLAR

Yıldızların ve aşkın, parlayan güneşin tanrısı, firavunların koruyucusudur. En eski Mısır tanrılarından biridir; güneş tacı giyen şahin başlı bir erkek olarak resmedilir. Keskin gözlerinin karanlıkta bile görebildiği söylenir.

Karakter

Çok nazik ve bonkör bir karakteriniz var ve bu yüzden çok sevilirsiniz, hayatta başarmak dilediğiniz şeyler konusu ile alakalı çok net görüşlere sahipsiniz. Savaşçı bir ruhunuz var; gözünüzü kırpmadan en büyük projelere atılırsınız. Risk almayı seversiniz, uzun vadeli yükümlülükleri üstlenirsiniz, verdiğiniz bütün sözleri yerine getirmeye yetecek kendisine itimatiniz vardır. Kontrolün hep sizde olmasını istersiniz, ama kimi zaman sabrınız taşınca bu özelliğiniz yüzünden sevilmeyebilirsiniz, siyaset, felsefe ve sosyal konular size göredir, diplomatça davranmayı iyi bilirsiniz. Adalet duygunuz gelişmiştir, öksüz birinin haklarını sonuna kadar savunursunuz.İlk görüşte aşık olabilirsiniz, yaşınız geliştikçe olgunlaşırsınız. Cesursunuz. Politikacı ve medya mensupları bu burçtan çıkar. Zayıf yanınız inatçılığınızdır.

Wadget (28 Ekim – 26 Kasım)

Mısır Burçunu Merakmı Ediyorsun GENEL GÜNLÜK BURÇLAR

Kobra tanrısıdır ve bilgelik sembolüdür.

Karakter

Mantıklı, temkinli, hırslı, vicdanlısınız. Aile bağlarına çok ehemmiyet veriyorsunuz. Kusurlarınız köbütünser ve biraz kendinizi beğenmiş olmanız. Öğrenmeye çok tutkulusunuz, kitaplar sizin amacıyla en büyük hazinenizdir; evinizde en çok kütüphaneye ehemmiyet verirsiniz. Kendinize itimatiniz var ama kimi zaman karamsarlığa kapıldığınız olur. Dost bildiklerinizin arkanızdan iş çevirmeleri en kızdığınız ve katlanamadığınız şeydir; öyle bir şeyle karşılaştığınızda, katiyen affetmez ve hesap sorarsınız. Arada sırada müsrif olursunuz. Ayrıntılara ehemmiyet verirsiniz, gözünüzden hiçbir şey kaçmaz. Komşuluk ilişkileri sizin amacıyla ehemmiyet taşır; ‘ev alma, komşu al’ diyenlerdensiniz. Doğayı çok seversiniz, kentte yaşamaktan çok kırlarda olma özlemi taşırsınız. Hayvanları çok seversiniz, merhametlisiniz. Mimar, mühendis, müteahhit ve editör olmaya yatkınsınız.

Sekhmet (27 Kasım – 26 Aralık)

Mısır Burçunu Merakmı Ediyorsun GENEL GÜNLÜK BURÇLAR

Savaş tanrısıdır ve sözcük manası ‘güç’ tür. Seller, kıtlıklar, salgın hastalıklar gibi insanların mutsuzlukları onun yüzünden olur ama aynı sürete iyileştirici güçleri vardır: Doktorlarla, büyücülerin koruyucusudur. Çoğunlukla katiyenn başlı bayan ya da dişi katiyenn olarak resmedilir.

Karakter

Sert, tutkulu, hırslı ve gururlu bir karakteriniz var, bu yüzden her zaman arkadaş kazanmazsınız. Nadiren hata yaparsınız. Başkaları sizi zor bir insan olarak görür, denetimli birisinizdir. Gururlu dış görünüşünüz altında hassas, dikkatli bir insan yatar. İhaneti katiyen affetmezsiniz. Gözlem yeteneğiniz kuvvetlidir; sıhhatli kararlar verirsiniz, bu özelliğinizle yasalarla alakalı meslekler size cazip gelir. Baştan aşağı kusursuziyetçi birisiniz, katiyen tatmin olmazsınız; biraz daha elastik olur, biraz daha yaratıcı olur ve kendinizi daha az eleştirirseniz, kendinizi bu kadar baskı altında hissetmekten kurtulursunuz. Kendinizi biraz özgür bırakın ve derinlerdeki arzularınızın farkına varın. Burcunuz ilaveten ünlü sporcuların, şampiyonların burcudur. Kusurunuz ise sabırsız ve kavgacı oluşunuzdur.

Sfenks (27 Aralık -25 Ocak Ayı)

Mısır Burçunu Merakmı Ediyorsun GENEL GÜNLÜK BURÇLAR

Her yaratığın şekline girebilir ve hazinelerin koruyucusudur. Aslan vücutlu olarak resmedilirler. Bu burçta doğanlar kendilerini her koşula uydurabilirler; hırçındırlar; çok disiplinlidirler ve son derece hassastırlar.

Karakter

Çok nazik, kibar birisiniz; her zaman çevrenizdeki kişileri dinliyorsunuz, karakterleri iyi tahlil ediyorsunuz. Kolay adapte oluyor ve iyi tavsiyelerde bulunuyorsunuz. Karşılık beklemeden veren bir kişiliğiniz var; çok hoşgörülüsünüz. Her zaman diğerlerina yardım ediyorsunuz, bu yüzden insanlar kimi zaman sizi suistimal ediyorlar; onlar samimi, samimi oldukları müddetçe, problem yok ama ihanete uğradığınızı hissederseniz, intikamınızı almaktan çekinmiyorsunuz. Gazabınızdan korkulur. Büyük çaba gereken işlere girişmekten kaçınmıyorsunuz, bu enerjiniz diğerlerina cazip geliyor. Tutkulu yapınızla sert kararlar alıyorsunuz. Duygusal olarak ailenize büyük destek oluyorsunuz, çok iyi bir baba ve eşsiniz. Meslek olarak kendi işinizde çalışmayı seviyorsunuz.

Shu (26 Ocak Ayı -24 Şubat)

Mısır Burçunu Merakmı Ediyorsun GENEL GÜNLÜK BURÇLAR

Mısır mitolojisine göre Atum’un nefesinden yaratılan Shu, çok sakin, çarpıcı karakteri temsil eder. Çevresindekilere adil davranmasıyla tanınır; Mısır resimlerinde bir devekuşu tüyü takmış şekilde resmedilir.

Karakter

Güneş ışığı ve rüzgarın tanrısıdır. şunlar olağanüstü derece yaratıcı güce sahip insanlardır, Bu burç insanları becerilerini gösterebilirlerse başarıya ulaşmaları kaçınılmaz olur. Prensip sahibi, mizah kuvveti yüksek insanlardır; eksiklikleri tereddüt etmeleri ve bu yüzden büyük fırsatları kaçırmalarıdır. Sosyal alanlarda çalışmayı severler; ilaveten ziraat, danışmanlık ve hayvanlara zulmü önlemek gibi konularda da aktif olmayı severler. Bu burçtan sanatçılar çok çıkar.

İsis (25 Şubat – 26 Mart)

Mısır Burçunu Merakmı Ediyorsun GENEL GÜNLÜK BURÇLAR

Osiris’in karısı ve ana tanrıçadır; doğum yapan bayanları, yolcuları ve devleti korur. Başında iki boğa boynuzunun üstünde duran bir güneş figürü taşıyan bir bayan olarak resmedilir.

Karakter

Kendinizi hep öne atan, daima uyanık, diğerlerina açık bir kişiliğiniz var. Yaşam dolu, enerjiksiniz. Önyargılarınız yok, tutkulu içgüdüleriniz sizi görülmemiş ve varlıklı tecrübeler yaşamanız amacıyla rehberlik eder. İhanete uğrasanız bile, insanlığa sarsılmaz bir itimatiniz vardır, zira çok olumlu düşünen ve iyimser bir insansınız. Sakin, kendisine itimatilir bir karaktere sahipsiniz. Cömertsiniz, bu yüzden aşık olunca bu derin bir aşk olur ve aşkınızı nasıl taze tutacağınızı bilir, sürprizler yaparsınız. Kararlısınız, yıkılan köprüleri nasıl onaracağınızı iyi bilirsiniz, lakin kimi zaman çok idealist olur ve yüksek standartlarınızı karşılayacak kusursuz bireyi bulana dek beklersiniz. Çok iyi aile babası ya da anne olursunuz; çocuklarınız sizin göz bebeğinizdir. İnsan kaynakları bölümünde çalışabilirsiniz.

Osiris (27 Mart – 25 Nisan)

Mısır Burçunu Merakmı Ediyorsun GENEL GÜNLÜK BURÇLAR

Mısır ‘ın en büyük tanrılarından biridir; üretkenlik ve büyümeyi temsil eder. Aynı sürete öbür dünyanın tanrısıdır; ölülerin tanrısıdır, sayısız hayatın sembolüdür.

Karakter

Çok meraklı bir kişiliğiniz var. Sıradan biri değilsiniz, yaşama bağlı ve öz itimatiniz yüksek. Yaşamın her anını yoğun yaşarsınız; başarısız olmaktan korkmazsınız. Yaşamınızda hiçbir şey durağan değildir; daima yeni maceralara yelken açarsınız, ama bütün bu iyimserliğinize karşın, kimi zaman hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Sözlüğünüzde ‘ilgisiz’ sözcüğü bulunmaz, arkadaşlığınız dayanıklı olur, tutkulusunuz. Aile, akrabalık ilişkilerine çok ehemmiyet verirsiniz, mühim zamanlarda kesinlikle aile üyeleriyle bir araya gelmek istersiniz. Çocuklarınızı disiplinli bir şekilde büyütürsünüz.

Amun (26 Nisan- 25 Mayıs)

Mısır Burçunu Merakmı Ediyorsun GENEL GÜNLÜK BURÇLAR

Mısır inanışlarına göre Amun dünyayı yaratan tanrıdır.

Karakter

Bu burçta doğanlar kuvvetli, zinde ve önderlik etmeyi seven kişilerdir; iradeleri de kuvvetlidür. Mükemmel önder olurlar ama biraz hoşgörüden yoksundurlar. Duygusal bir yapınız var, bu yüzden kimi zaman kendinize olan itimatinizi kaybeder ve melankoli ile neşe arasında gidip gelmeye başlarsınız. Hassas yapınız hayal kuvvetinüzün, çok varlıklı olduğunu gösterir; diğerleri sizi esrarengiz biri olarak görebilirler. Sizi yatıştırmak amacıyla sabırlı olmaları gerekir. Arada sırada korunmak amacıyla, kendinizi diğerlerinden izole eder, kabuğunuza çekilirsiniz. Sosyal konulara eğiliminiz vardır. Adil, dürüst bir insansınız ve vicdanlısınız; bu özellikleriniz yardımıyla insanlar size hayranlık duyarlar. Korkularınıza karşın aşk, hayatınızın mühim bir parçasını teşkil eder ve aşkınız amacıyla dağları yerinden oynatabilirsiniz! Eşinizde ileri görüşlülük, otoriterlik ve nezaket ararsınız. Finans bölümündeki mesleklerde başarılı olursunuz.

Hathur (26 Mayıs – 24 Haziran)

Mısır Burçunu Merakmı Ediyorsun GENEL GÜNLÜK BURÇLAR

Dünya ve sema tanrısıdır. Duygusalsınız, aşk sizin amacıyla çok mühimdir, çekici ve Romantik insanlardır.

Karakter:

Aşk, hayatınızın asli yapıtaşını oluşturur.Yalnız kalmak tahammül göstermeyeceğiniz bir duygudur.İnsanlara itimatirsiniz lakin herkese itimatmenin kötü neticelerini görerek, üzülürsünüz.Arada sırada insanlar sizin bonkörliğinizi, fedakarlığınızı suistimal ederler, bu tür hallerde ihanete uğradığınızı hisseder ve katiyen unutmazsınız. İyiliği unutmadığınız gibi, kötülüğü de unutmazsınız. Çocuklarınız amacıyla her fedakarlığı yaparsınız.

Anka (25 Haziran – 24 Temmuz)

Mısır Burçunu Merakmı Ediyorsun GENEL GÜNLÜK BURÇLAR

Sihirli anka kuşuyla resmedilir. Risk almayı severler, eksiklikleri inatçı ve hayalci olmalarıdır.

Karakter:

Çok karizmatik bir insansınız; insanları acele ikna eder, kendinize bağlarsınız. Çok sevilirsiniz ve her zaman çevrenizde sizinle beraber süre geçirmekten hoşlanan arkadaşlarınız olur. Cesur ve açık görüşlüsünüz, aldığınız kararlar çok doğru olur ve bu yüzden herkes size hayranlık duyar. İnsanlara cesaret verir, kendisine itimat duymalarını sağlarsınız. Diktatör olmadan doğuştan önder birisiniz. Çok uzak görüşlüsünüz, lakin temkatiyenrınızda kendinizden çok vermezsiniz. Ama bir kere eşinizi seçtikten sonra çok bonkör olursunuz ve kuvvetli bağlar kurarsınız. Çocuklarınızın derslerine yardım eder, onları olası olduğunca iyi yetiştirmeye çalışırsınız. Aileye çok ehemmiyet verirsiniz.

Anubis (25 Temmuz – 28 Ağustos)

Mısır Burçunu Merakmı Ediyorsun GENEL GÜNLÜK BURÇLAR

Bu ölüm ve diğeri dünyanın tanrısıdır, mumyalama törenlerinde rastlarız. Ölünün öbür dünyaya geçişini gözetler, ruhlarını yargılar ve onları korur. İsmi çakal manasına gelir. Çoğunlukla dik kulaklı bir çakal ya da köpek biçiminde resmedilir.

Karakter

Biraz çelişkiler amacıyladesiniz; hem yalnızlığı seviyor, hem de diğerleri olmadan yapamıyorsunuz. Gizemli ve sırlarla dolusunuz. Gölgeyi ışığa tercih ediyorsunuz. Popüler olmaktansa, gizlenmeyi yeğliyorsunuz. Olağanüstü hassassınız ve çok sadık birisiniz. Hem kendinize hem de diğerlerina karşı çok dürüstsünüz. İdealist birisiniz; bu yüzden hayatınızda büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz ama şunlar uzun sürmeyecektir ve sonucunda kesinlikle üstesinden geleceksiniz. Öğretmen, doktor, psikoloji, insan kaynakları içeriğine çok yatkınsınız, zira bilinçaltı dünyasını derinden anlıyorsunuz; yapınız kimi zaman duygusal anlamda kendinizi zayıf hissetmenize, karar verememenize yol açabiliyor. Ruh eşinizi bulmak zor geliyor; bu yüzden eş seçerken çok dikkatlisiniz, eşinizde karşılıklı saygı ve itimat bekliyorsunuz.

Googleden Arayın


google news gunlukburcum
Gunlukburcum Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.