Neden Çekirdek Tüketmeliyim 5 Sebebi

Bilinenlerin aksine Ay çekirdeği cildi yağlandıran, kalp krizi tehlikesini arttıran bir besin maddesi değildir. Ay çekirdeği çoğu mühim antioksidan, vitamin ve mineral sahibi olan besleyici bir atıştırmalık, filmlerimize ve eğlenceli aile sohbetlerimize eşlik eden yüksek proteinli bir besindir.

İşte ay çekirdeğinin faydaları;

1-)İçeriğindeki fosfor, magnezyum gibi mineraller tarafından ay çekirdeği mühim besin maddelerine olan günlük gereksinimimizin büyük bir bölümünü tek başına karşılayabilmektedir. Çekirdek bilinenlerin tersine amacıyladeki yağdan ötürü kalp ve damar sitemini koruyan iyi kolesterolü arttırmaktadır. E vitamini tarafından son derece kuvvetli olan çekirdek; stresi, depresyonu, panik sorunu ve unutkanlığı büyük oranda engellemekte ve geriletmektedir.

Neden Çekirdek Tüketmeliyim 5 Sebebi GENEL SAĞLIK

2-)Hafızanın güçlenmesine yardımcı olup, beyin işlevlerini arttıran, bir vitamin, mineral ve bitkisel ürün kombinasyonu olan Ay çekirdeği; kemik ve dişlerin oluşumu ve gelişimi amacıyla son derece yararlıdır. Kendisinde barındıdığı kuvvetli fosfor sebebiyle böbrek işlevlerine düzenlenmesini ve boşaltım düzeneğinin doğru çalışmasını sağlar. Beyin, sinir ve damar işlevleri ile beraber kalp kasının kasılmasına yardımcı olarak kalp işlevlerini da düzenler.

3-) Kanserden korunmada da kuvvetli bir yardımcıdır. Posalı bir besin maddesi bulunduğu amacıyla kanser yapıcı zararlı maddelerin bağırsakta kalma zamanını kısaltır ve bu zararlı maddelerin bağırsak duvarı ile ilişkisini mühim ölçüde azaltır. Kan şekeri düşüklüğüne iyi gelir ve bağışıklık sistemini, içerdiği B6 Vitamini sebebiyle her daim kuvvetli tutar.

4-) Vücudu kızarıklık ve şişliklere karşı korumaya yardımcı olur. Sağlıklı kolesterol olarak nitelendirebileceğimiz iyi kolesterol oluşumunu destekler. Beynimiz, kalbimiz ve kaslarımız amacıyla taşıdığı magnezyum sayısal değeri tarafından koruma sağlar. Magnezyum aynı vakitte ruh sağlığına karşı da kuvvetli bir iyileştiricidir. Ay çekirdeği depresyona yakın hastalar amacıyla bu bağlamda mühim bir kurtarıcıdır.

5-) Ay çekirdeği karışımında tespit edilen minerallerden biri olan selenyum bilhassa hasar görmüş DNA hücreleri üstünde onarıcı bir tesire sahiptir. Ay çekirdeği; aknelerin önlenmesi, yaraların süratli iyileşerek yineleyen bulaşmaların ortadan kaldırılması konusu ile ilgili da mühim bir yardımcıdır.

Protein tarafından üstün bir besin maddesi olan Ay çekirdeğini sofralarınızdan eksik etmeyin!


google news gunlukburcum
Gunlukburcum Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir